Vishay Sfernice RCMA0572R30BDS03
Part No.:
RCMA0572R30BDS03
Shipping
RCMA0572R30BDS03 Information
Resistance:
72.3 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.409" L (4.20mm x 10.40mm)