Vishay Sfernice RCMA05562R0DES14
Part No.:
RCMA05562R0DES14
Shipping
RCMA05562R0DES14 Information
Resistance:
562 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.409" L (4.20mm x 10.40mm)