Vishay Sfernice RCMA05499R0FHS03
Part No.:
RCMA05499R0FHS03
Shipping
RCMA05499R0FHS03 Information
Resistance:
499 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.409" L (4.20mm x 10.40mm)