Vishay Sfernice RCMA052R500DES03
Part No.:
RCMA052R500DES03
Shipping
RCMA052R500DES03 Information
Resistance:
2.5 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.409" L (4.20mm x 10.40mm)