Vishay Sfernice RCMA0512502BES03
Part No.:
RCMA0512502BES03
Shipping
RCMA0512502BES03 Information
Resistance:
125 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.409" L (4.20mm x 10.40mm)