Vishay Sfernice RCMA0297602DDS03
Part No.:
RCMA0297602DDS03
Shipping
RCMA0297602DDS03 Information
Resistance:
976 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)