Vishay Sfernice RCMA02909R0FES14
Part No.:
RCMA02909R0FES14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCMA02909R0FES14 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMA
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
909 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)