Vishay Sfernice RCMA0219601FES14
Part No.:
RCMA0219601FES14
Shipping
RCMA0219601FES14 Information
Resistance:
19.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)