Vishay Sfernice RCMA0214001FES14
Part No.:
RCMA0214001FES14
Shipping
RCMA0214001FES14 Information
Resistance:
14 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)