YAGEO RC1206JR-0710KP
Part No.:
RC1206JR-0710KP
Description:
RES 10K OHM 5% 1/4W 1206
Shipping
RC1206JR-0710KP Information
Series:
RC_P
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free)
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)