YAGEO RC1206FR-0763R4L
Part No.:
RC1206FR-0763R4L
Description:
RES 63.4 OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
RC1206FR-0763R4L Information
Resistance:
63.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)