YAGEO RC0603FR-7W22RL
Part No.:
RC0603FR-7W22RL
Description:
RES 22 OHM 1% 1/5W 0603
Shipping
RC0603FR-7W22RL Information
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)