Bourns Inc. PWR221T-30-3R30F
Part No.:
PWR221T-30-3R30F
Description:
RES 3.3 OHM 1% 30W TO220-2
Shipping
PWR221T-30-3R30F Information
Series:
PWR221T-30
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
30W
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.760" (19.30mm)