NXP USA Inc. PTVS12VP1UTP,115
Part No.:
PTVS12VP1UTP,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
SOD-128
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC CFP5
Shipping
PTVS12VP1UTP,115 Information
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package/Case:
SOD-128
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)