Panjit International Inc. PJEC24MTA-AU_R1_000A1
Part No.:
PJEC24MTA-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
SOT-23, TVS/ESD
Shipping
PJEC24MTA-AU_R1_000A1 Information
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
25.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
50V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
11pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)