NXP USA Inc. PESD3V3V4UF,115
Part No.:
PESD3V3V4UF,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
6-XFDFN
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 6XSON
Shipping
PESD3V3V4UF,115 Information
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package/Case:
6-XFDFN
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
16W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
15pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)