UMW PESD3V3L1BA
Part No.:
PESD3V3L1BA
Manufacturer:
UMW
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
SOD-323 ESD PROTECTION DEVICES R
Shipping
PESD3V3L1BA Information
Manufacturer:
UMW
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
480W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)