Diotec Semiconductor P6SMBJ48CA
Part No.:
P6SMBJ48CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Description:
TVS SMB 48V 600W BIDIR
Shipping
P6SMBJ48CA Information
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)