Diotec Semiconductor P6SMBJ33CA-AQ
Part No.:
P6SMBJ33CA-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Description:
TVS SMB 33V 600W BIDIR AECQ101
Shipping
P6SMBJ33CA-AQ Information
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)