Panjit International Inc. P6SMBJ18CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ18CA-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Shipping
P6SMBJ18CA-AU_R1_000A1 Information
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Series:
P6SMBJ-AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)