Good-Ark Semiconductor P6SMB22CA
Part No.:
P6SMB22CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 600W, 22V, DO-214AA
Shipping
P6SMB22CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
P6SMBx
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)