Diotec Semiconductor P4SMAJ24CA-AQ
Part No.:
P4SMAJ24CA-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Description:
TVS SMA 24V 400W BIDIR AECQ101
Shipping
P4SMAJ24CA-AQ Information
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)