Diotec Semiconductor P4SMA400A
Part No.:
P4SMA400A
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Description:
TVS SMA 342V 400W UNIDIR
Shipping
P4SMA400A Information
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
342V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
730mA
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)