Diotec Semiconductor P4KE400CA
Part No.:
P4KE400CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Description:
TVS DO-15 342V 400W BIDIR
Shipping
P4KE400CA Information
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Package/Case:
DO-204AC, DO-15, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
342V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
760mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C (TJ)