Good-Ark Semiconductor P4KE300CA
Part No.:
P4KE300CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package:
DO-204AL, DO-41, Axial
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 300V, DO-204A
Shipping
P4KE300CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package/Case:
DO-204AL, DO-41, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
256V
Voltage - Breakdown (Min):
285V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
414V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)