VPG Foil Resistors NMP5R000DL
Part No.:
NMP5R000DL
Description:
NMP5R000DL T/R THERMOSENSITIVE
Shipping
NMP5R000DL Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)