BOE NE156QHM-NX1
Part No.:
NE156QHM-NX1
Manufacturer:
BOE
Category:
TFT-LCD Panel
Package:
Description:
BOE 15.6" IPS LCM 2560×1440 400nits WLED eDP 40pins 240Hz
Shipping
Product Details
NE156QHM-NX1 Information
Manufacturer:
BOE
Panel Size:
15.6"
TNVAIPS:
IPS
Resolution:
2560×1440
CR:
1900/2/10 16:01:00
Viewing Angle:
Colors:
16.7M
Outline Size:
350.66(W)×216.24(H) ×2.2(D) mm
Treatment:
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
View Direction:
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (Left / Right / Up / Down)
Response Time:
Best View on:
Symmetry
Work Mode:
Glass Thickness:
Transmissivity:
Color Depth:
16.7M 100% DCI-P3
Mass:
Used for:
Touch Screen:
Refresh Rate:
240Hz ([Panelook copyright, copy is strictly prohibited] 120Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit 120Hz+120Hz : 120Hz Panel+120Hz Backlight 240Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit)