Altech Corporation MVE251-10-HR
Part No.:
MVE251-10-HR
Manufacturer:
Altech Corporation
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
PCB TERM BLK, 10.00MM, 1 POLE, T
Shipping
MVE251-10-HR Information
Manufacturer:
Altech Corporation
Series:
MVE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
1
Pitch:
Mating Orientation:
Vertical with Board, Bottom Entry
Current:
15 A
Voltage:
300 V