Altech Corporation MV151-10-H
Part No.:
MV151-10-H
Manufacturer:
Altech Corporation
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
PCB TERM BLK, 10.00MM, 1 POLE, T
Shipping
MV151-10-H Information
Manufacturer:
Altech Corporation
Series:
MV15
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
1
Pitch:
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
600 V