Conesys MS3471W16-14PY
Part No.:
MS3471W16-14PY
Description:
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
Shipping
MS3471W16-14PY Information
Number of Positions:
14
Shell Size - Insert:
16-14
Shell Size, MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Orientation:
Y
Current Rating (Amps):
7.5A, 23A
Voltage Rating:
600VDC