Conesys MS3470W18-11PY
Part No.:
MS3470W18-11PY
Description:
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Shipping
MS3470W18-11PY Information
Number of Positions:
11
Shell Size - Insert:
18-11
Shell Size, MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Orientation:
Y
Current Rating (Amps):
13A
Voltage Rating:
1000VDC