Conesys MS3470W16-14PX
Part No.:
MS3470W16-14PX
Description:
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
Shipping
MS3470W16-14PX Information
Number of Positions:
14
Shell Size - Insert:
16-14
Shell Size, MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Orientation:
X
Current Rating (Amps):
7.5A, 23A
Voltage Rating:
600VDC