Mercury Electronics Ind. Co. Ltd MQF576P33-106.250-2.5/-30+85
Part No.:
MQF576P33-106.250-2.5/-30+85
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 106.2500MHZ LVPECL
Shipping
MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Information
Manufacturer:
Series:
QuikXO
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
106.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 PDF
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Datasheet
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Specifications
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Images
  • Buy MQF576P33-106.250-2.5/-30+85
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Price
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Distributor
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Supplier
  • MQF576P33-106.250-2.5/-30+85 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "MQF576P33-106.250-2.5/-30+85" in Silicon Labs MQF576P33-106.250-2.5/-30+85.