Mercury Electronics Ind. Co. Ltd MQF574T33-27.456-1.0/-40+85
Part No.:
MQF574T33-27.456-1.0/-40+85
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 27.4560MHZ CMOS
Shipping
MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Information
Manufacturer:
Series:
QuikXO
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
27.456 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
32mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 PDF
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Datasheet
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Specifications
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Images
  • Buy MQF574T33-27.456-1.0/-40+85
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Price
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Distributor
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Supplier
  • MQF574T33-27.456-1.0/-40+85 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "MQF574T33-27.456-1.0/-40+85" in Silicon Labs MQF574T33-27.456-1.0/-40+85.