Microchip Technology MPLAD30KP90A
Part No.:
MPLAD30KP90A
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP90A Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
204A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)