Microchip Technology MPLAD30KP78A
Part No.:
MPLAD30KP78A
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP78A Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
240A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)