Microchip Technology MPLAD30KP75A
Part No.:
MPLAD30KP75A
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP75A Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
246A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)