Microchip Technology MPLAD30KP70AE3
Part No.:
MPLAD30KP70AE3
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP70AE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
264A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)