Microchip Technology MPLAD30KP64AE3
Part No.:
MPLAD30KP64AE3
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP64AE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
294A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)