Microchip Technology MPLAD30KP51CA
Part No.:
MPLAD30KP51CA
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP51CA Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
366A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)