Microchip Technology MPLAD30KP150A/TR
Part No.:
MPLAD30KP150A/TR
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP150A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
124A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)