Microchip Technology MPLAD30KP14A/TR
Part No.:
MPLAD30KP14A/TR
Description:
TVS DIODE 14VWM 24VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP14A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1251A (1.251kA)
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)