Microchip Technology MPLAD30KP130AE3/TR
Part No.:
MPLAD30KP130AE3/TR
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Shipping
MPLAD30KP130AE3/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
142A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)