Microchip Technology MPLAD18KP78CA/TR
Part No.:
MPLAD18KP78CA/TR
Description:
SURFACE MOUNT 18,000 WATT, TVS,
Shipping
MPLAD18KP78CA/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
143A
Power - Peak Pulse:
18000W (18kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)