Microchip Technology MPLAD15KP9.0CAE3
Part No.:
MPLAD15KP9.0CAE3
Description:
TVS DIODE 9VWM 15.4VC PLAD
Shipping
MPLAD15KP9.0CAE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
9V
Voltage - Breakdown (Min):
10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
15.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
975A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)