Microchip Technology MPLAD15KP85A/TR
Part No.:
MPLAD15KP85A/TR
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Shipping
MPLAD15KP85A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
108A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)