Microchip Technology MPLAD15KP78CA
Part No.:
MPLAD15KP78CA
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Shipping
MPLAD15KP78CA Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
120A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)