Caddock Electronics Inc. MP915-300-1%
Part No.:
MP915-300-1%
Description:
RES 300 OHM 1% 15W TO126
Shipping
MP915-300-1% Information
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.44mm)
Failure Rate:
  • MP915-300-1%
  • MP915-300-1% PDF
  • MP915-300-1% Datasheet
  • MP915-300-1% Specifications
  • MP915-300-1% Images
  • Buy MP915-300-1%
  • MP915-300-1% Price
  • MP915-300-1% Distributor
  • MP915-300-1% Supplier
  • MP915-300-1% Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "MP915-300-1%" in Silicon Labs MP915-300-1%.