KOA Speer Electronics, Inc. MOSX3CT631R1R5J
Part No.:
MOSX3CT631R1R5J
Shipping
MOSX3CT631R1R5J Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.5 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)