KOA Speer Electronics, Inc. MOSX2CT52A3R9J
Part No.:
MOSX2CT52A3R9J
Description:
RESISTOR
Shipping
MOSX2CT52A3R9J Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
3.9 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)